„Nie wiało nudą”

O tym, że lekcje wcale nie muszą być nudne przekonali się uczniowie klas 4b, 4c, 4d i 5c, którzy tuż przed świętami uczestniczyli w nietypowych zajęciach. W ramach zajęć z wychowawcą klasa 4b jako Klub Tropicieli próbowała rozwiązać zagadki związane z TAJEMNICĄ ZALANEJ NOTATKI, a klasa 4d uczestniczyła w grze terenowej NA TROPIE WIELKANOCNYCH TRADYCJI. Uczniowie obu klas musieli wykazać się sprytem oraz znajomością tradycji świątecznych w Polsce jak i w różnych zakątkach świata. Z kolei klasy 4c i 5c w ramach zajęć z języka polskiego doskonaliły swoja wiedzę rozwiązując zadania w formie stacji dydaktycznych JAJA NA POLSKIM. Takie zajęcia oparte na „grywalizacji” są doskonałym przykładem tego, że metody aktywizujące są ciekawą i skuteczną formą nauki.

Iwona Wspaniała, Jolanta Wilczyńska, Justyna Kuchnik

Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.