Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

8 listopada w naszej szkole, jak co roku, odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zgodnie z tradycją uczciliśmy wierszem i piosenką pamięć tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju i przyczynili się do tego, że dziś możemy obchodzić 101 urodziny Polski. Centralnym punktem uroczystości było wspólne zaśpiewanie naszego hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11.11, kiedy to wszyscy uczniowie i nauczyciele z odpowiednim patosem wykonali tę najważniejszą dla nas Polaków pieśń.
Wzruszającym momentem była również recytacja wiersza pt. "11 listopada" w wykonaniu ucznia klasy 6b oraz piosenka pt. "W Listopadzie" w wykonaniu zespołu wokalnego. Na koniec dzieci złożyły życzenia urodzinowe Polsce, której rolę odegrała uczennica klasy 5a i wszyscy występujący zaśpiewali piosenkę pod tytułem "Kocham Cię, Polsko". Tę patriotyczną uroczystość przygotowała Pani Dorota Pawluś. Oprawa muzyczna to zasługa Pani Justyny Kuchnik. Dekoracje wykonały Panie Renata Niewiarowska i Ewa Wajs, a prezentację Pani Magdalena Dobrowlańska.
Miejmy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.

Galeria zdjęć


Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
Kategoria - Informacje.