Misja “Kobiety do zadań specjalnych”

8.03.2023 roku w naszej szkole odbyła się gra terenowa z okazji Dnia Kobiet pod nazwą “Kobiety do zadań specjalnych”. Uczniowie klas 7 i 8 stali się uczestnikami gry, dzięki której poznali wyjątkowe kobiety, które miały odwagę, być niezależnymi. Kobiety, które nigdy się nie poddawały, które dzięki swojej nieustępliwości i determinacji osiągnęły sukces i zapisały się w polskiej historii. Nie było im łatwo, wiele z nich żyło bowiem w czasach, w których rządzili wyłącznie mężczyźni. Młodzież podzieliła się na drużyny i z chęcią przyłączyła się do tego zadania. Zapoznali się z wystawą, a następnie szukali ukrytych w szkole tabliczek z zadaniami. Odpowiedzi zapisali w karcie gry.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom za wykonanie swojego zadania.

Misja “Kobiety do zadań specjalnych” została połączona z wystawą o niezwykłych kobietach.

Iwona Wspaniała, Małgorzata Gołdon

Kategoria - Informacje, Iwona Wspaniała, Małgorzata Gołdon.