Matematyczno- ekonomiczne zmagania

Dnia 11 maja 2023 r. nasza szkoła była gospodarzem Powiatowego Drużynowego Konkursu Matematyczno – Ekonomicznego „Młody Ekonomista”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich szkół podstawowych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań wiedzą bankową, ekonomiczną oraz matematyczną. Reprezentanci szkół wykazali swoje umiejętności w zakresie wiedzy bankowej oraz w zadaniach polegających na przeliczaniu pieniędzy, obliczaniu zadań z treścią, rozwiązywanie rebusów, logogryfów czy krzyżówek matematycznych. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do konkursu, wykazując jednocześnie wyśmienitą wiedzę. Po godzinnym zmaganiu wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce przyznano reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie, drugie – Szkole Podstawowej z Przedmościa, trzecie miejsce zajęli reprezentanci SP nr 8 w Głogowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Organizatorami konkursu były: Iwona Bielec i Ewa Wajs.

Kategoria - Ewa Wajs, Informacje, Iwona Bielec, Konkursy.