Marzycielska Poczta

„Marzycielska Poczta” to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.
Idea „Marzycielskiej Poczty” polegająca na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą, szybko się przyjęła i teraz jest to jedna z najpopularniejszych tego typu akcji na świecie. Dzieci z „Marzycielskiej Poczty” to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.

W akcję włączyła się także klasa 3a, która zapoznała się z historią „Marzycielskiej Poczty”, a następnie przeglądając profile dzieci wybrała dwie osoby Julkę z Trzebini i Szymona z Kędzierzyna –Koźla. Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, ułożyli i wpisali życzenia. Następnie kartki zostały włożone do kopert i wysłane do wybranych dzieci.
Po kilku dniach postanowiły napisać list. Każdy wybrał jedno dziecko, zaadresował kopertę i włożył do niej samodzielnie napisany i świątecznie ozdobiony list.
Uczniowie mają nadzieję, że te kartki i listy będą wsparciem dla chorych dzieci i pozwolą im rozproszyć uczucie samotności , dając wiele okazji do uśmiechu.

Pomaganie innym jest dziecinnie proste i sprawia wielką radość.
Polecamy każdemu.
Zapoznajcie się ze stroną MarzycielskaPoczta.pl


Mirosława Matczak

Galeria zdjęć


Marzycielska Poczta
Kategoria - Informacje.