Majowe święta

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Nasi przodkowie z ogromną pieczołowitością dbali, aby wiedza historyczna oraz tradycyjne wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna przekazywane były z pokolenie na pokolenie. Uświadomienie uczniom klas I-III, że obchodzenie świąt narodowych jest ważnym elementem życia społecznego i narodowego zawsze jest trochę trudne.

Jak podtrzymywać tradycje w dobie odosobnienia? Przestawiam Państwu cykl kart pracy, z wykorzystaniem tekstów, krzyżówek, rebusów, map czasu, zadań do wykonania, wykazów filmów edukacyjnych i piosenek patriotycznych, dzięki którym przypomnimy symbolikę majowych świąt, podtrzymamy tradycję i pamięć historyczną. Zaprezentowane zadania pozwolą młodemu Polakowi na identyfikowanie się ze swoim narodem, a także na poczucie odrębności i indywidualności w dobie globalizacji.

Arlena Kiziak

Pliki do pobrania:
  • Majowe święta – karta pracy  pobierz
  • Symbole narodowe – karta pracy  pobierz
  • Kotylion z papieru – instrukcja wykonania  pobierz
  • Kotylion ze wstążki – instrukcja wykonania  pobierz
  • Wzór godła do kotylionów –  pobierz
Kategoria - Informacje.