Lekcja przyrody w dalkowskiej Dendrofarmie

9 października klasa 1a i 2b wybrały się do Dendrofarmy w Dalkowie. Była to wspaniała lekcja przyrody. Kroczyliśmy alejkami przepięknego parku, w którym rosną przepiękne gatunki drzew. Mogliśmy dotknąć ich liści, przytulić się do nich, poznać ich nazwy. Ponadto uczniowie klasy 1a sadzili samodzielnie drzewka , które potem zabrali do domu aby tam je pielęgnować. Starsi uczniowie wykonywali bardzo ładne witraże z materiału przyrodniczego. „Wyczerpani” zajęciami zjedliśmy smaczne kiełbaski i wypiliśmy ciepłą herbatkę. Po zajęciach był także czas na zabawę. Skakaliśmy w workach, przeciągaliśmy linę, graliśmy w piłkę, przebieraliśmy się w stroje naszych ulubionych bohaterów książkowych i nie tylko. Na zakończenie naszego pobytu w Dalkowie kupiliśmy pamiątki. Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Za rok znów tam pojedziemy!

p. Magdalena Orlińska, p. Aneta Domagała

Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.