Lekcja otwarta z edukacji wczesnoszkolnej

W dniach 20 i 27 stycznia 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie odbyły się lekcje otwarte z edukacji przyrodniczej dla nauczycieli. Tematem przewodnim zajęć były doświadczenia małego odkrywcy. Uczniowie klasy 3a i 3d chętnie pobudzali swoją ciekawość poznawczą, zrozumieli czym jest ciśnienie i właściwości cieczy. Chętnie odpowiadali na pytania nauczyciela, a także dzielili się swoimi spostrzeżeniami zaobserwowanymi podczas wykonywania przez siebie eksperymentów. Wykonali doświadczenia:
1. Wędrująca woda.
2. Przewrotna woda.
3. Słoikowa pompa.

W trakcie zajęć wszystkim towarzyszyła dobra atmosfera, zajęcia były atrakcyjne każdy z uczestników wziął udział w realizacji doświadczenia. Serdecznie dziękuję Paniom z klasy 3a i 3d za udział w zajęciach otwartych, a także nauczycielom z Biblioteki Pedagogicznej w Głogowie oraz nauczycielom z budynku „B” SP 2, którzy za pomocą aplikacji Ms Teams mogli obserwować przebieg zajęć.

Agnieszka Chmielowska

Kategoria - Informacje.