,,Łączy nas pamięć’’
Żonkile 2020 wirtualnie

Po raz ósmy odbędzie się akcja społeczno-edukacyjna Żonkile, aby upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.
Będzie to szczególna edycja, bo i szczególne są warunki, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W sytuacji, która zmusza nas do zachowania społecznego dystansu, jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności.
Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć" – niech pamięć połączy nas i w tym roku, choć nietypowo, bo wirtualnie.
W tym roku, wyjątkowo, na ulicach Warszawy i innych polskich miast nie spotkamy wolontariuszy rozdających żonkile – symbol pamięci o Powstaniu. Możemy jednak wyhodować kwiat w domowym zaciszu. To proste i wcale nie wymaga ogrodniczego zacięcia.
  • Szablon i instrukcja wykonania żonkila. pobierz
  • Zdjęcie z gotowym żonkilem opatrujemy hasztagami: #ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile i umieszczamy w mediach społecznościowych.
  • Można dzielić się w sieci specjalną rocznicową grafiką, która pojawi się 19 kwietnia na profilach Muzeum POLIN w mediach: Facebook, Instagram, Twitter.
Niech połączy nas Pamięć.

Doradca metodyczny - Beata Józków

Instrukcja wykonania żonkila pobierz
Szablon żonkila pobierz
Kategoria - Informacje.