Konkurs czytelniczy „My first book” II Edycja

Zajrzyj do szkolnej biblioteki, znajdź angielskojęzyczną książkę, która cię zainteresuje, przeczytaj ją, opowiedz nam o niej i wykonaj rysunek(klasy 1-3).

Oczywiście w starszych klasach(4-6) do zaliczenia pracy konieczne jest wykonanie serii zadań i ćwiczeń sprawdzające zrozumienie tekstu, opanowanie słownictwa i struktur gramatycznych. Konkurs trwa do końca listopada. Dla najlepszych czytelników przewidziane są nagrody.

Konkurs odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu „Read on” promującego rozwijanie kompetencji językowych i czytelniczych oraz umiejętności kluczowych dla odniesienia sukcesu w XXI wieku ( m.in. myślenie krytyczne, wyszukiwanie i zarządzanie informacją, komunikowanie się) poprzez zachęcanie dzieci do czytania i kształtowanie nawyku czytania dla przyjemności.

Daniel Chrzanowski

Kategoria - Informacje, Konkursy.