Kolumbia po angielsku na wesoło

Od środy 2 stycznia 2018r. do piątku 4 stycznia 2018r. w naszej szkole pojawił się niezwykły gość.

W owych dniach warsztaty języka angielskiego prowadził angielskojęzyczny wolontariusz z Kolumbii, Camilo Sabogal.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli przećwiczyć praktyczne posługiwanie się językiem obcym, a także umiejętności interpersonalne, środki i funkcje językowe tak istotne w prawdziwej komunikacji.

W czasie prezentacji i interaktywnych zajęć Camilo odwiedził obydwa budynki naszej szkoły oraz zaprzyjaźnione z nami Przedszkole nr 3.

Uczniowie mieli okazję poznać historię i kulturę Kolumbii, poznać podstawy języka hiszpańskiego, a także sprawdzić swój angielski zadając i odpowiadając na pytania gościa.
Lektor języka angielskiego z Ameryki Łacińskiej mieszkał w czasie całego pobytu u rodziny naszej uczennicy, która wraz z innymi uczniami pomagała Camilo odnaleźć się i poruszać zarówno po mieście jak i szkole.

Camilo, już po trzydniowych warsztatach w naszej placówce, spędził weekend u zaprzyjaźnionych rodzin naszych uczniów – była to kolejna okazja praktycznej nauki języka obcego.

Część dzieci, które uczestniczą w obozach językowych organizowanych przez naszą szkołę spotkało nastolatka z Ameryki Południowej po raz kolejny.

Wszystkie warsztaty siłą rzeczy odbywały się w języku angielskim.

Daniel Chrzanowski

Kategoria - Informacje.