Jak powstało pismo. Jak powstała kaligrafia

4 lutego 2020 r.uczniowie klasy II c uczestniczyli w warsztatach w Bibliotece Miejskiej „Jak powstało pismo. Jak powstała kaligrafia”. Pani Agnieszka, pracownik biblioteki, przybliżyła dzieciom historię powstawania pisma oraz jego wpływ na kulturę ludzkości opierając się pokazem multimedialnym. Po prezentacji, uczniowie mogli wypróbować swoje zdolności piśmienne, kreśląc wybrane litery piórem gęsim, stalówką oraz drewnianym patyczkiem zamaczanych w kałamarzu z atramentem. Pisanie liter powyższymi przyborami wymagał precyzji i ogromnej cierpliwości. Mimo to dzieci z wielkim zaangażowaniem oddały się ćwiczeniu w pisaniu i z podziwem spisały się na „ piątkę”.

Iwona Bielec

Galeria zdjęć


Jak powstało pismo. Jak powstała kaligrafia
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.