Jak powstaje książka?

3 października uczniowie klasy 2c uczestniczyli w zajęciach "Książka to godny szacunku przyjaciel", które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie. Prowadząca zajęcia, Pani Urszula Lewocka, zapoznała uczniów z budową książki oraz przedstawiła długi proces jej powstania. Uczniowie układając rozsypankę poznali zawody ludzi związanych z jej tworzeniem. Wspólnie omówili, rodzaje książek, które możemy spotkać w księgarni lub bibliotece. Zapoznali się listem od książki, w którym znalazły się wytyczne, jak traktować książkę z szacunkiem i uważnością. Na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało zakładkę do książki, która od dzisiaj zagości w czytanej książce.

Bardzo dziękujemy Pani Urszuli za poszerzenie naszej wiedzy i wspaniałą zabawę.

Uczniowie klasy 2c

Kategoria - Informacje.