JAK DBAM O SWOJE ZDROWIE? SPORT I REKREACJA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI

Dobra fotografia nie jest tylko reprodukcją przedmiotu lub grupy przedmiotów – jest interpretacją natury, reprodukcją wrażeń fotografa, którą pragnie przekazać innym.

Lewis Hine

27 kwietnia br. odbyło się rozstrzygnięcie VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Głogowa oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie - „Jak dbam o swoje zdrowie? Sport i rekreacja w mojej miejscowości”.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie pokazać, że są w Głogowie i okolicy miejsca, dające możliwość podejmowania aktywności sportowej w towarzystwie rodziny lub znajomych, bez rywalizacji, w przyjemnej atmosferze umożliwiającej relaks i odprężenie. Do konkursu zgłoszono 50 fotografii wykonanych przez uczniów szkół podstawowych powiatu głogowskiego.
Celem konkursu zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2, Bibliotekę Pedagogiczną oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie było promowanie zdrowego stylu życia oraz pokazanie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w miejscu zamieszkania. Ponadto rozwijanie zainteresowań fotograficznych, inwencji twórczej i kreatywności. Na fotografiach można podziwiać aleje spacerowe w parkach, ścieżki rowerowe, trasy do jazdy na rolkach, wrotkach i hulajnogach, siłownie zewnętrzne, boiska sportowe, park linowy, park trampolin, place zabaw oraz tereny do jazdy konnej.

Zwycięzcami konkursu zostali autorzy fotografii, które najlepiej odzwierciedlały temat konkursu. Jury oceniało także jakość techniczną oraz walory artystyczne zdjęć.

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:
 • Kamila Czyż - redaktor naczelny Głogowskiego Portalu Informacyjnego,
 • Ireneusz Białęcki – fotograf Studia Reklamy i Fotografiki "6x9”,
 • Kamila Kreczmer – właściciel Klubu Kreatywnej Edukacji.
Wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach wiekowych.
KLASY 1 - 3:
 • I miejsce - Julian Ionesi
 • II miejsce - Maksymilian Bednarowski
 • III miejsce - Alicja Tworkowska
WYRÓŻNIENIA:
 • Aleksander Bobowik
 • Maja Lesiuk
 • Hubert Sieczkowski
 • Igor Święch
KLASY 4 - 8:
 • I miejsce - Tomasz Łopusiński
 • II miejsce - Hanna Lewicka
 • III miejsce - Małgorzata Mazurkiewicz, Maciej Pałatyński
WYRÓŻNIENIA:
 • Nadia Florczyk
 • Nina Tomkowiak
 • Błażej Witkowski
 • Wojciech Wolniak
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez:
Prezydenta Miasta Głogowa – Pana Rafaela Rokaszewicza,
Starostę Głogowskiego – Pana Jarosława Dudkowiaka.

Serdecznie dziękujemy!
Mariola Kokot – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie
Arlena Kiziak – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej


ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI
zobacz prezentację


Kategoria - Informacje, Konkursy, Z życia szkoły.