Indie w świetlicy

W środę 16 stycznia w naszej szkole kolejny raz pojawił się niezwykły gość.
Zenith z Indii poprowadził warsztaty języka angielskiego w ramach projektu International Education (dawniej KidSpeak).
Wydarzenie miało miejsce w świetlicy szkolnej. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli przećwiczyć praktyczne posługiwanie się językiem obcym, a także umiejętności interpersonalne, środki i funkcje językowe tak istotne w prawdziwej komunikacji. W czasie prezentacji i interaktywnych zajęć Zenith opowiedział i Indiach oraz omówił multimedialną prezentację, którą przygotował dla dzieci.
Uczniowie mieli okazję poznać historię i kulturę tego barwnego i różnorodnego kraju, dzieci miały możliwość przywitania się po hindusku i nauki podstawowych słów w języku Hindi, ale przede wszystkim mogły sprawdzić swój angielski zadając i odpowiadając na pytania gościa.
Na koniec nastolatek z Indii zatańczył i zaśpiewał z uczniami trzy typowo indyjskie jednak przerobione na język angielski utwory. Wszystkie warsztaty siłą rzeczy odbywały się w języku angielskim.

Daniel Chrzanowski

Indie w świetlicy
Kategoria - Informacje, Świetlica.