Dzień Kobiet w klasie 4D

W ramach zajęć z wychowawcą, klasa 4D w dość nietypowy sposób uczciła święto wszystkich pań. Uczniowie tego dnia tj. 8 marca wzięli udział w klasowej grze terenowej „Nieziemskie kobiety”.
Zadaniem uczestników było po pierwsze odnalezienie wszystkich wskazówek ukrytych w różnych miejscach w klasie, a następnie na podstawie gazetki, którą otrzymali liderzy grup, musieli rozwiązać krzyżówkę i odgadnąć hasło. Głównym tematem zagadek były greckie boginie, motywy kobiet w przysłowiach, archaizmy, synonimy i wiele innych. Uczniowie dowiedzieli się między innymi kim były Afrodyta, Penelopa, Pandora, skąd się wzięło powiedzenie puścić famę czy poruszać się z gracją. Na zakończenie dziewczynki otrzymały upominki od klasowych gentelmanów.
Iwona Wspaniała

Kategoria - Informacje.