Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29.10.2021 roku w naszej szkole odbyło się Głośne Czytanie. Uczniowie klas I-III wsłuchali się we fragmenty baśni „Brzydkie Kaczątko”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się w bohaterów baśni przez co zachęcali swoich młodszych kolegów i koleżanki do sięgania po literaturę dla dzieci.
Celem akcji było promowanie idei głośnego czytania, rozwijanie zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat , zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki, a skutecznym na to sposobem jest głośne czytanie.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Po zakończeniu dzieci jednogłośnie stwierdziły, że odwiedzą bibliotekę szkolną i wypożyczą książkę do domu, którą przeczytają wspólnie z rodziną.

Akcja została przygotowana przez: Marta Burda, Justyna Kaleta, Beata Kornas, Kamila Karcz-Kwaśnik

Kategoria - Informacje.