Dzień głośnego czytania

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W ramach akcji zorganizowano głośne czytanie dla uczniów klas I-III. Uczniom czytali nauczyciele oraz koledzy i koleżanki z klasy. Podczas odwiedzin w bibliotece uczniowie mieli okazję wypożyczyć książki.
Kamila Karcz-Kwaśnik

Kategoria - Informacje, Kamila Karcz-Kwaśnik, Z życia szkoły.