Dzień Emotikonka :)

Dnia 20 września br. w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie miało miejsce pierwsze spotkanie dla dzieci z cyklu "Szkoła Emocji"

Przy wejściu do biblioteki powitała uczestników Pani Agnieszka, która każdemu wręczyła bilet umożliwiający udział w zajęciach. Następnie zapoznała uczniów z celami i tematem zajęć – "Buźki i minki" , które został przygotowany w związku z obchodzonym dnia 19 września Dniem Emotikona.

Dzieci poznały historię powstania emotikona. Rozpoznawały i nazwały emocje przedstawione w formie graficznej za pomocą „buźki” na tablicy multimedialnej (radość, zadowolenie, smutek, złość i strach). Następnie wyrażały emocje przedstawiając je bez użycia słów, za pomocą gestów i mimiki. W drugiej części dzieci z gotowych elementów układały emotikona, nazywając przedstawioną emocję. Prowadząca omówiła z dziećmi wykonane prace plastyczne i poprosiła, by wykorzystywały je w dowolnej chwili zajęć, aby pokazać innym swoje uczucia.

Kolejnym zadaniem przygotowanym dla dzieci były ćwiczenia logopedyczne. Gimnastyka buzi i języka wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Naśladowanie przedstawionych na filmie minek wywołało śmiech i rozluźnienie.

Podsumowaniem zajęć była wspólna zabawa „Rzuć i narysuj”. Uczniowie rysowali własnego emotikona wg określonego kodu: liczby na rzucanej przez dzieci kostce określały kolejny element malowanej emocji. Wspaniała atmosfera i przeżywane emocje sprawiły, że dzieci uświadomiły sobie jak ważne są one w ich życiu.

Dziękujemy Pani Agnieszce Skryckiej za zaproszenie.