„Dzieci uczą dzieci – współpraca między klasami”

Kolejne zajęcia międzyklasowe w ramach projektu „Dzieci uczą dzieci” za nami. Klasa IC gościła ostatnio swoich kolegów z klas: IB, IIIB oraz IIA. Nasza klasa zaprezentowała pakiet dwóch eksperymentów o walorach zdrowotnych: „tęcza ze Skittelsów” oraz „Cola z mlekiem”. Dzieci miały okazję samodzielnie przeprowadzić doświadczenia, które też nadają się do przeprowadzenia w warunkach domowych. Dzieci pilnowały się w przestrzeganiu procedur i zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności, opisywały przebieg i wyciągały wnioski z obserwowanych działań. Związki chemiczne niekoniecznie są wskazane dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Każda z zaproszonych klas miała okazję samodzielnie przeprowadzić zaprezentowane przez pierwszaków eksperymenty.

Jesteśmy dumni z naszych najmłodszych uczniów. Cieszymy się, że współpraca między klasami kwitnie, a dzieci są w stanie dzielić się swoimi pasjami i przekazywać zdobytą wiedzę dalej. Oby tak dalej!

Magdalena Skorobogata, Maja Augustyn, Grażyna Fiałkowska, Arlena Kiziak

Galeria zdjęć


„Dzieci uczą dzieci – współpraca między klasami”
« z 2 »
Kategoria - Informacje.