Dolnośląski Festiwal Nauki

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki uczniowie naszej szkoły brali udział w nietypowych lekcjach. Około 70 uczniów brało udział w warsztatach mydlarskich "Mydło pachnidło". Była to z pewnością lekcja, którą będą pamiętać. Kolejna grupa około 70 uczniów zmagała się w potyczkach matematycznych. Dodatkowym utrudnieniem było to, że wszystkie zadanie rozwiązywane przez uczniów były w języku angielskim. Uczniowie wykazali się tutaj niesamowitymi umiejętnościami zarówno matematycznymi jak i językowymi. Zabawie cały czas towarzyszyła atmosfera skupienia i rywalizacji. Ponadto, w szkole odbyły się także warsztaty pierwszej pomocy "Matematyka ratuje życie". Większość uczniów została przeszkolona oraz mogła przećwiczyć umiejętność ratowania ludzkiego życia. Grupa uczniów uzdolnionych plastycznie brała udział w zajęciach plastycznych "W matematycznym ogrodzie". Efektem ich działań są przepiękne prace plastyczne wystawione w holu szkoły. Ponadto, wszyscy uczniowie mogli zmierzyć sie także w grach planszowych. W holu szkoły zaprezentowano wystawę prac uczniów z wielu konkursów matematycznych.

Galeria zdjęć


Dolnośląski Festiwal Nauki
Kategoria - Informacje, Z życia szkoły.