Dla rodziców i dzieci – Sportowcy z klas I

Program ,,Sprawny Dolnoślązaczek” realizowany w naszej szkole przyczynia się do wzrostu umiejętności, które pozwalają uczniom klas pierwszych na zdobycie poszczególnych sprawności. Uczestnicząc w różnorodnych i atrakcyjnych lekcjach wychowania fizycznego dzieci zdobywają znaczki sprawnościowe z danej dyscypliny. I tak z lekcji na lekcję naszym pierwszakom przybywa znaczków: lekkoatlety, pływaka, turysty. Dzieci potrafią szybko biegać, są zwinne i wytrzymałe - świadczą o tym zdobyte naklejki LA. Obecnie są w trakcie zdobywania sprawności pływaka na basenie i turysty, dlatego uczestniczą w szkolnych wycieczkach turystycznych. W tym roku otrzymają także sprawność sportowca sportów zimowych, piłkarza i tenisisty stołowego, ale te dyscypliny wymagają jeszcze pracy i pomocy swoich rodziców. Dlatego bawmy się z dziećmi na dworze piłkami (rzuty, chwyty, kozłowanie), skakankami, jak również rakietkami do tenisa stołowego - nie jest to wielki koszt finansowy, a wspaniale przygotowuje do gry w tenisa stołowego. A to co szczególnie jest ważne - zabawy z rakietką możemy bezpiecznie wykonywać w domu podczas nauczania zdalnego i ferii zimowych.

Iwona Hnat

Prezentacja zobacz
Kategoria - Informacje.