BohaterON

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Bohater ON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja jest realizowana od 2016 roku. Za pośrednictwem kampanii promujemy patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzymy wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. Uczniowie biorący udział w akcji wzięli udział w lekcji dotyczącej Powstania Warszawskiego oraz jego skutków, obejrzeli także film dotyczący tego zagadnienia. Kolejnym etapem zajęć było opracowanie zagadnień dotyczących planu "Burza", "godziny W", życia codziennego powstańców, braku pomocy sojuszników, ofensywy niemieckiej i kapitulacji powstania a także sporu o powstanie warszawskie.

Punktem kulminacyjnym całej akcji było złożenie zniczy pod pomnikami powstańców, a także pod Pomnikiem Upamiętniającym Polskę Walczącą.

Do akcji przyłączyła się grupa Wróbelków z PP3 w Głogowie. Dzieci wykonały piękne kartki dla powstańców, a także wysłuchały "Niebajki o powstaniu Warszawskim"

Małgorzata Gołdon
Jolanta Peciak

Kategoria - Informacje, Jolanta Peciak, Małgorzata Gołdon.