„Betlejem jest w nas”

22.12.2023 w ostatni dzień zajęć przed Świętami Bożego Narodzenia w budynku przy ul. Sikorskiego odbyło się przedświąteczne kolędowanie. W chwilę zadumy i refleksji wprowadzili nas uczniowie klas 7 A i 7C, którzy wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie pt. „Betlejem jest w nas”. W świętowaniu Bożego Narodzenia chodzi właśnie o odkrycie prawdy o wielkiej miłości Boga do człowieka.

Po przedstawieniu przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd. Każda z klas wystąpiła w przygotowanym wcześniej repertuarem. Były tradycyjne kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Następnie uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, by tam już w mniejszym gronie dzielić się opłatkiem i składać sobie życzenia.

Nie zabrakło wzruszeń i zamyślenia się nad tym co zrobić, by dobrze przeżyć tegoroczne Święta Bożego Narodzenia .

Ewa Kuchaja, Małgorzata Gołdon, Elżbieta Mazur

Kategoria - Elżbieta Mazur, Ewa Kuchaja, Informacje, Małgorzata Gołdon.