Bajka terapeutyczna – Jeżyk Bartek zostaje w domu

Aktualna sytuacja powoduje u wszystkich dużo stresu i lęku. Zamknięci w czterech ścianach nie zawsze wiemy jak reagować na emocje naszych dzieci. Jak odpowiadać na trudne pytania dziecka? Jak z nimi rozmawiać? W takich przypadkach wsparciem będą bajki terapeutyczne, które pomagają dziecku znosić lęk i wynikające z niego cierpienie. Zawierają one elementy kompensujące bezpieczeństwo, miłość, uznanie, rozstanie, brak kontaktu z rówieśnikami.

Propozycją bajki terapeutycznej do przeczytania dziecku jest książka autorstwa psycholożki i nauczycielki języka polskiego Marty Mytko, pt. „Jeżyk Bartek zostaje w domu”. Jest to historia tytułowego Jeżyka Bartka, który z powodu wirusa panującego w lesie, musiał pozostać w swojej norce. Mama Bartka wyjaśnia synkowi, co to jest wirus, jak się rozprzestrzenia i dlaczego podjęła decyzję o pozostaniu w domu. Ogromną wartością bajki jest to, że wszelkie informacje, zawarte w bajce dotyczące wirusa są oparte o zalecenia i wiedzę z zakresu profilaktyki koronawirusa.

Dodatkowo w książce znajdziemy komentarz bajkoterapeutyczny, wraz z propozycją rozmów i zadań do wykonania z dzieckiem w domu autorstwa Aleksandry Salwy - psychologa i psychoterapeuty dziecięcego.

Arlena Kiziak – doradca metodyczny

bajka terapeutyczna - Jeżyk Bartek zostaje w domu pobierz
ilustracja pobierz
materiały interaktywne – Emocje dziecka: zobacz
Kategoria - Informacje.