Audycja z okazji Dnia Niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo i męstwo naszych przodków. To właśnie dzięki ich waleczności, Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. 10 listopada, jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tego dnia uczniowie klas 7-8 przyszli w strojach galowych, niektórzy na piersi mieli biało - czerwone kotyliony. Ze względów epidemiologicznych uroczystość miała charakter patriotycznej audycji, którą na 4 godzinie lekcyjnej przez radiolę przekazali wybrani uczniowie z klasy 8a, 8d oraz 7a. Przypomnieli krótko zarys historyczny drogi do niepodległości oraz utwory poetyckie, które powstały "ku pokrzepieniu serc" oraz dawały Polakom nadzieję na wyzwolenie kraju spod jarzma zaborców.

O godzinie 11:11 uczniowie wraz z gronem pedagogicznym włączyli się do zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do Hymnu”. Wszyscy w swoich salach lekcyjnych odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", oddając w ten sposób cześć tym, którym zawdzięczamy wolną i niezależną Polskę.

Kategoria - Informacje.