Akademia Małego Kucharza

W dniu 15 listopada uczniowie klasy 2c,3a i 2b (trzech uczniów) wzięli udział w wycieczce do Ostaszowa i Piotrowic.

W Ostaszowie dzieci odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne. Z zaciekawieniem oglądały zagrody z kurami, kaczkami, gęsiami, indykami, pawiami, bażantami, królikami, świnkami morskimi, szczurami i skunksem, który pokazywał swój ogon, budząc niepokój wśród oglądających. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się osioł, koń, kuc i lamy, które tylko czekały, aby je poczęstować marchewką. Wszyscy zastanawiali się, czy zwierzęta w wigilię naprawdę mówią ludzkim głosem.

Następnie przejechaliśmy do Piotrowic, gdzie czekała na nas sala z choinką, kominkiem, szopką i dekoracjami świątecznymi. Uczniowie poznali zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe. Wspólnie przy kominku śpiewali kolędy.

Kolejną atrakcją przygotowaną w ramach wycieczki była Akademia Małego Kucharza. Dzieci mogły tu rozwinąć swoje umiejętności kulinarne. Samodzielnie przygotowały ciasto, wałkowały, wykrajały krążki na które nakładały farsz lepiąc pierogi. Poznały różne techniki tworzenia falbanek na pierogach oraz dowiedziały się jak elegancko je należy podać. Degustowały z zadowoleniem wykonane własnoręcznie pierożki przy nastrojowej muzyce z kubkiem czerwonego barszczu.

Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Swoimi umiejętnościami kulinarnymi będą mogli się wykazać pomagając rodzicom przy przygotowaniu potraw bożonarodzeniowych.

Arlena Kiziak, Ewa Wajs, Magdalena Dobrowlańska

Kategoria - Arlena Kiziak, Ewa Wajs, Informacje, Magdalena Dobrowlańska.