Aleja Wolności 74

"Ach! Co za noc"

22 grudnia 2013

"Ach! Co za noc" - jasełka

„Piękna jest radość w Święta, ciepłe są myśli o bliskich.

Niech pokój, miłość i szczęście otoczy dzisiaj nas wszystkich”.

Okres Bożego Narodzenia to czas radości, pojednania i bożej łaski. Chyba najpiękniejsze święta w całym roku, a na pewno najbardziej lubiane i oczekiwane przez dzieci.

Te święta są również połączone z tradycją jasełek, która kultywowana jest od średniowiecza i ma ponad 700 lat. Pierwsze jasełka urządził św. Franciszek z Asyżu we Włoszech. W Polsce pierwszy raz zorganizowano je na dworze św. Kingi, żony Bolesława Wstydliwego, a w naszej szkole wystawiane są każdego roku.

W tym roku spektakl - „Ach! Co za noc!” na podstawie scenariusza autorstwa Adama Szafrańca wystawili  uczniowie klasy I c, II a, III a i V c. Przedstawienie to 19 grudnia obejrzeli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo małych aktorów, a 20 grudnia nauczyciele i uczniowie klas I-VI.

Nasza uroczystość poprzedzona była wniesieniem na salę przez harcerzy ZHP Betlejemskiego Światła Pokoju i przekazaniem go dyrekcji szkoły p. Marioli Kokot. Rozjaśniło ono mrok panujący na sali, jak również wprowadziło magiczny nastrój, gdyż  jest ono symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei.

Pełni wdzięku i uroku aktorzy przedstawili  ciekawą, wzruszającą fabułę, zbudowaną na przekazie biblijnym, z dozą humoru, wypełnioną dźwiękami nowych pastorałek, muzyką ilustracyjną i efektami dźwiękowymi. W wydarzeniach Betlejemskiej Nocy, gdzie nie zabrakło przebudzenia pasterzy w środku nocy i obwieszczenia im radosnej nowiny, czy pokłonu trzech Mędrców ze Wschodu uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską.

Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania i wspaniale zaprezentowali się przed szeroką publicznością. Atmosfera była niepowtarzalna. Kostiumy aktorów, scenografia, muzyka, dźwięk i efekty świetlne dodały bajkowego kolorytu przedstawieniu, wprowadzając widzów w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Była radość, było wzruszenie, była moc! Występ okazał się być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla małych aktorów, jak i dla  zaproszonych gości.

Spontaniczne brawa, szczere uśmiechy, życzliwe twarze występujących uczniów, jak i widzów, złożyły się na cudowną, spójną całość.

Serdecznie dziękujemy za wkład pracy, serce i wrażliwość zarówno nauczycieli, dzieci, jak również rodziców, którzy pomagali w przygotowaniu strojów, nauce ról scenicznych i wspieraniu duchowym swych pociech.

Przedstawienie przygotowały panie: Arlena Kiziak, Elżbieta Góźdź, Beata Kornas, Grażyna Fiałkowska przy współudziale pań Iwony Bielec i Danuty Pietruczak.

powrót do strony głównej »